Piszą o nas!

15 Cze 2020

Piszą o nas!

Piszą o nas!

Piszą o nas!

 

Mieliśmy przyjemność udzielić wywiadu do znanego portalu biznesowego businesspl.com.

 

Efekty poniżej:

 

 

Lipiński Transport to dynamicznie rozwijająca się organizacja o ugruntowanej pozycji na rynku, której tradycja sięga 1987 roku. Głównym obszarem działalności przedsiębiorstwa jest branża TSL (transport – spedycja – logistyka). Firma realizuje usługi w krajowym jak i międzynarodowym przewozie.

 

O firmie opowiada Pan Leszek Kurowski, Dyrektor Zarządzający P.U.H. EXPORT–IMPORT Adam Lipiński.

 

Firma zajmuje się organizowaniem procesu transportowo – spedycyjnego w zakresie całopojazdowego trans-portu zarówno na rynku krajowym jak i międzynarodowym. Czy mogą Państwo opowiedzieć szerzej o możliwościach transportowych firmy i po-siadanej flocie pojazdów oraz naczep?

 

Flota firmy Lipiński Transport ciągle się powiększa! Możemy pochwalić się taki-mi pojazdami, jak: chłodnie, multi-temperatura, plandeki, wywrotki, double Decker, pojazdy typu walking-flor oraz inne (silosy, gabaryty, mega). Dzięki tak różnorodnej flocie jesteśmy w stanie sprostać każdemu zadaniu – od transportów w temperaturach kontrolowanych, poprzez transport towarów neutralnych, na przewozie materiałów sypkich koń-cząc. Oczywiście obsługujemy zarówno trasy krajowe, jak i zamówienia międzynarodowe – elastyczność jest jedną z ważniejszych cech w naszej branży.

 

Wychodząc na przeciw rosnącym potrzebom odbiorców, firma otworzyła sieć oddziałów zlokalizowanych w różnych częściach Polski. Jaki wachlarz usług posiada przedsiębiorstwo w swoim portfolio i gdzie można znaleźć Państwa przedstawicielstwa?

 

Lipiński Transport to wszechstronna firma (specjalizująca się głównie w trans-porcie, spedycji i logistyce), której głów-na siedziba znajduje się w Sierpcu na Mazowszu blisko ważnych szlaków

 

komunikacyjnych (północ-południe i wschódzachód, przy drogach nr 10 i 7). Oddziały firmy znajdują się również w Gdańsku, Lubiczu Górnym (koło Torunia) oraz w Szczecinie. Dodatkowo mżemy poszczycić się transportem eks-presowymi busami, którymi jeździmy po całej Europie. Zachęcamy również do korzystania z naszych magazynów i ośrodków wypoczynkowych (m.in. w Bledzewie)!

 

Do kogo szczególnie kierujecie swoją ofertę i co wyróżnia ją na tle konkurencji?

 

Naszą ofertę kierujemy do partnerów biznesowych ceniących sobie niezawodność świadczonych usług w oparciu o wieloletnie doświadczanie jak i jakość popartą certyfikatami, które są dostępne naszej stronie internetowej. Dodatkowo cieszymy się wieloma rekomendacjami naszych stałych partnerów! Jesteśmy również regularnie audytowani przez odpowiednie służby i instytucje

 

Pojazdy z logo Lipiński można spotkać na drogach całej Europy! Proszę powiedzieć, co sprawiło, iż Państwa firma odniosła tak duży sukces i zyskała zaufanie swoich klientów?

 

W naszej ocenie kluczem do sukcesu jest (i zawsze była) ciężka praca oraz nieustanne podnoszenie kwalifikacji całego zespołu. Od początku dbamy o to, aby być na bieżąco pod względem techno-logicznym, stale poszerzamy flotę (pod koniec ubiegłego roku zasiliło ją 20 pojazdów IVECO CNG, a także najnowszy IVECO S-WAY, którego zakupiliśmy jako pierwsi w Polsce!).

 

Osiągnięcie tak dużego sukcesu w biznesie nie byłoby możliwe bez wykwalifikowanej kadry. Czy mogą nam Państwo opowiedzieć o kadrze specjalistów, którzy na co dzień budują markę i sukces firmy Lipiński Transport?

 

Klucz do sukcesu naszego zespołu można określić jednym słowem: różnorodność. Stawiamy na współpracę i pozwalamy naszym specjalistom na wdrażanie swoich pomysłów, które sukcesywnie usprawniają procesy w naszej firmie. Lipiński Transport to pracownicy w różnym wieku, z różnym doświadczeniem, połączeni pasją! To właśnie jej, obok kompetencji, szukamy u wszystkich kandydatów do pracy w naszej firmie.

 

Jakość oferowanych usług to dla Państwa priorytet, dlatego współpracujecie wyłącznie ze sprawdzonymi kontrahentami. Czy chcieliby Państwo szczególnie wyróżnić któreś firmy – Państwa najważniejszych partnerów?

 

Od lat ufamy i współpracujemy z firmą IVECO. Często odwiedzamy dealerów tej marki i poszerzamy swoją flotę o sprawdzone pojazdy. Zawsze możemy też liczyć na profesjonalną, terminową po-moc autoryzowanych serwisów Truck Nord Center w Gdańsku (ul. Jabłoniowa 54) oraz w Lubiczu (ul. Warszawska 44).

 

Przedsiębiorstwo Adama i Wojciecha Lipińskich nieustannie się rozwija – modernizuje i zwiększa tabor pojazdów, portfolio usług, otwiera kolejne przedstawicielstwa. Jakie najważniejsze inwestycje związane z rozwojem przedsiębiorstwa były realizowane na przestrzeni ostatnich kilku lat?

 

Zdecydowanie jedną z najważniejszych inwestycji w ostatnich latach był zakup szeregu pojazdów zasilanych gazem LNG spełniających najsurowsze normy emisji spalin i ekologiczne. Dodatkowo firma jest w trakcie nabywania własnych cystern LNG oraz stacji LNG. Na pewno będziemy jednym z niewielu liderów w tej branży na rynku krajowym!

 

Jak oceniają Państwo przyszłość branży, w której działa firma, jakie są w związku z tym plany przedsiębiorstwa?

 

Przyszłość branży, to przyszłość naszej firmy – i odwrotnie! Nie da się przewidzieć tego, co nastąpi po obecnej sytuacji. Wiemy jednak, że nie możemy się zatrzymać – inwestujemy mądrze i rozwijamy się. Profesjonalna załoga oraz najnowsze technologie gwarantują sukces. Przekonaliśmy się o tym wielokrotnie!

 

Oprócz aktywności biznesowej, rów-nie ważna jest działalność społeczna. Czy angażują się Państwo lokalnie w działalność pozabranżową, jak na przykład akcje charytatywne, imprezy sportowe i kulturalne?

 

Oczywiście! Stawiamy na lokalne działania – współuczestniczymy w ważnych dla gminy Sierpc wydarzeniach, jesteśmy stałym sponsorem klasy spedycyjnej w Zespole Szkół nr 2 w Sierpcu, sponsorujemy dziecięce drużyny piłkarskie, a także aktywnie wspieramy Stowarzyszenie Wolontariuszy Na Rzecz Pomocy Dzieciom I Młodzieży „Serce-Sercu”.

 

 

Potwierdzeniem wysokiej jakości funkcjonowania firmy oraz oferowanych usług są otrzymane świadectwa. Jakimi certyfikatami mogą się Państwo pochwalić?

 

Mamy ich wiele, jednak do tych, na które pracowaliśmy najciężej zaliczamy:

 

  • CWB (Certyfikat Wiarygodności Biznesowej) – nadawany podmiotom o najwyższej ocenie stabilności – firmom o wynikach finansowych dających gwarancję rentowności, zdolności operacyjnych i płynnościfinansowej
  • DEKRA – HACCP & GMP+ – to standardy kierowane do przedsiębiorstw transportowych zajmujących się przewozem pasz dla zwierząt oraz ich składników
  • BRC (Globalny Standard Bezpieczeństwa Żywności) – określa szereg wymagań, które powinna spełnić dana firma, aby zapewnić najwyższą jakość i bezpieczeństwo przewożonych produktów żywnościowych
  • UK Border – certyfikat wdrożenia procedur kontroli pojazdów ciężarowych i naczep przed nielegalnymi imigrantami, próbującymi przedostać się na teren Zjednoczonego Królestwa
  • GDP (Good Distribution Practices) – certyfikat stwierdzający stosowanie dobrych praktyk dystrybucyjnych dla firm farmaceutycznych (w trakcie procesowania)
  • IATA CEIV PHARMA – w planach

 

 

 

PUH Export-Import Adam Lipiński to firma z ponad 30 letnim doświadczeniem. Z jakich osiągnięć są Państwo najbardziej dumni?

 

Z naszej historii, z obecnych działań i planów na przyszłość! Długo pracowaliśmy na swoją obecną pozycję i renomę firmy. Nie poddajemy się mimo obecnej sytuacji. Po 30 latach działalności – wciąż mamy apetyt na rozwój!

  • TAGI:
Skontaktuj się z nami!